FREESTYLE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FREESTYLE

Одлично место за добра забава
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Latest topics
» Bordering on as chintzy as download
Крушево Icon_minitimeСре Aвг 03 2011, 10:46 by Гостин

» женская гинекология
Крушево Icon_minitimeСре Aвг 03 2011, 06:11 by Гостин

» Ремонт холодильников
Крушево Icon_minitimeСаб Jул 30 2011, 23:03 by Гостин

» Ваши страни(поточно вие што сте ги направиле)
Крушево Icon_minitimeПет Јан 02 2009, 18:00 by Tajfun

» Нова година!
Крушево Icon_minitimeПет Јан 02 2009, 17:52 by Tajfun

» Предлог за филм
Крушево Icon_minitimeПет Јан 02 2009, 17:50 by Tajfun

» Дали озборувате?
Крушево Icon_minitimeСаб Дек 27 2008, 11:01 by @komita@

» Имате ли прекар?
Крушево Icon_minitimeСаб Дек 27 2008, 10:58 by @komita@

» Крушево
Крушево Icon_minitimeПон Дек 22 2008, 11:12 by Tajfun

Statistics
Постојат b>28 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е mackamk

Нашите членови се испратиле точно 239 мислења in 98 subjects
Top posters
Tajfun (119)
Крушево Vote_lcapКрушево Voting_barКрушево Vote_rcap 
Bojan (44)
Крушево Vote_lcapКрушево Voting_barКрушево Vote_rcap 
Dekoo!! (35)
Крушево Vote_lcapКрушево Voting_barКрушево Vote_rcap 
@komita@ (6)
Крушево Vote_lcapКрушево Voting_barКрушево Vote_rcap 
marko47 (5)
Крушево Vote_lcapКрушево Voting_barКрушево Vote_rcap 
([>xXx<]) Martin (5)
Крушево Vote_lcapКрушево Voting_barКрушево Vote_rcap 
Ram4e (5)
Крушево Vote_lcapКрушево Voting_barКрушево Vote_rcap 
GoRaN69 (5)
Крушево Vote_lcapКрушево Voting_barКрушево Vote_rcap 
Иво (4)
Крушево Vote_lcapКрушево Voting_barКрушево Vote_rcap 
ivanaaaaa (3)
Крушево Vote_lcapКрушево Voting_barКрушево Vote_rcap 

 

 Крушево

Go down 
АвторПорака
Tajfun
Admin
Tajfun

Број на мислења : 119
Registration date : 2008-11-28

Крушево Empty
ПишувањеПредмет: Крушево   Крушево Icon_minitimeПон Дек 22 2008, 11:12

Крушево се смета за типично планинско гратче, кое има просечна надморска височина од 1250 метри, па затоа се смета за највисокото гратче на Балканскиот Полуостров. Сите знаеме дека во Крушево е дигнато и Илинденското востание.Таму се наоѓаат многу споменици од насите борци и споменици кои ја покажуваат желбата на македонците да бидат ослободени од фашистите...

Да Ви оставам и на Вас нешто да напишете ! Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
https://freestyle.macedonianforum.net
 
Крушево
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
FREESTYLE :: Македонија и свет :: Македонски градови-
Отиди до: