FREESTYLE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FREESTYLE

Одлично место за добра забава
 
HomePortalБарајLatest imagesРегистрирајте сеВлез
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Latest topics
» Bordering on as chintzy as download
Откази во Google Icon_minitimeСре Aвг 03 2011, 10:46 by Гостин

» женская гинекология
Откази во Google Icon_minitimeСре Aвг 03 2011, 06:11 by Гостин

» Ремонт холодильников
Откази во Google Icon_minitimeСаб Jул 30 2011, 23:03 by Гостин

» Ваши страни(поточно вие што сте ги направиле)
Откази во Google Icon_minitimeПет Јан 02 2009, 18:00 by Tajfun

» Нова година!
Откази во Google Icon_minitimeПет Јан 02 2009, 17:52 by Tajfun

» Предлог за филм
Откази во Google Icon_minitimeПет Јан 02 2009, 17:50 by Tajfun

» Дали озборувате?
Откази во Google Icon_minitimeСаб Дек 27 2008, 11:01 by @komita@

» Имате ли прекар?
Откази во Google Icon_minitimeСаб Дек 27 2008, 10:58 by @komita@

» Крушево
Откази во Google Icon_minitimeПон Дек 22 2008, 11:12 by Tajfun

Statistics
Постојат b>28 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е mackamk

Нашите членови се испратиле точно 239 мислења in 98 subjects
Top posters
Tajfun (119)
Откази во Google Vote_lcapОткази во Google Voting_barОткази во Google Vote_rcap 
Bojan (44)
Откази во Google Vote_lcapОткази во Google Voting_barОткази во Google Vote_rcap 
Dekoo!! (35)
Откази во Google Vote_lcapОткази во Google Voting_barОткази во Google Vote_rcap 
@komita@ (6)
Откази во Google Vote_lcapОткази во Google Voting_barОткази во Google Vote_rcap 
marko47 (5)
Откази во Google Vote_lcapОткази во Google Voting_barОткази во Google Vote_rcap 
([>xXx<]) Martin (5)
Откази во Google Vote_lcapОткази во Google Voting_barОткази во Google Vote_rcap 
Ram4e (5)
Откази во Google Vote_lcapОткази во Google Voting_barОткази во Google Vote_rcap 
GoRaN69 (5)
Откази во Google Vote_lcapОткази во Google Voting_barОткази во Google Vote_rcap 
Иво (4)
Откази во Google Vote_lcapОткази во Google Voting_barОткази во Google Vote_rcap 
ivanaaaaa (3)
Откази во Google Vote_lcapОткази во Google Voting_barОткази во Google Vote_rcap 

 

 Откази во Google

Go down 
АвторПорака
Tajfun
Admin
Tajfun


Број на мислења : 119
Registration date : 2008-11-28

Откази во Google Empty
ПишувањеПредмет: Откази во Google   Откази во Google Icon_minitimeПон Дек 01 2008, 04:05

Според информации добиени од "сигурен извор", Google планира наскоро да отпушти околу 10.000 вработени, пренесува интернет страницата WebGuild. Причините не се наведени.

Истиот извор вели дека во изминативе неколку месеци Google веќе се "ослободил" од стотина вработени, иако за тоа сеуште не ја известил јавноста.

Иако за вакви масовни отпуштања Google би требало да ја извести јавноста, WebGuild вели дека можеби и нема да дојде до тоа. Наводно, околу 10.000 работници веќе се класифицирани како "оперативен трошок", а поради тоа што не се во постојан работен однос, Google може да ја прекине соработката со нив без никакво јавно известување.

Google има 20.000 постојано вработени и 10.000 работници на привремени позиции, кои немаат здравствени бенефиции, осигурување, ниту пак привилегиии за дел сопственост на дел од акциите. Од Google сеуште не ги деамантираат (ниту пак коментираат) овие информации кои неодамна проструија низ повеќе интернет медиуми.
Вратете се на почетокот Go down
https://freestyle.macedonianforum.net
 
Откази во Google
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
FREESTYLE :: Македонија и свет :: Свет, случувања, македонска дијаспора-
Отиди до: