FREESTYLE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FREESTYLE

Одлично место за добра забава
 
HomePortalБарајLatest imagesРегистрирајте сеВлез
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Latest topics
» Bordering on as chintzy as download
Како да се заљубат во вас? Icon_minitimeСре Aвг 03 2011, 10:46 by Гостин

» женская гинекология
Како да се заљубат во вас? Icon_minitimeСре Aвг 03 2011, 06:11 by Гостин

» Ремонт холодильников
Како да се заљубат во вас? Icon_minitimeСаб Jул 30 2011, 23:03 by Гостин

» Ваши страни(поточно вие што сте ги направиле)
Како да се заљубат во вас? Icon_minitimeПет Јан 02 2009, 18:00 by Tajfun

» Нова година!
Како да се заљубат во вас? Icon_minitimeПет Јан 02 2009, 17:52 by Tajfun

» Предлог за филм
Како да се заљубат во вас? Icon_minitimeПет Јан 02 2009, 17:50 by Tajfun

» Дали озборувате?
Како да се заљубат во вас? Icon_minitimeСаб Дек 27 2008, 11:01 by @komita@

» Имате ли прекар?
Како да се заљубат во вас? Icon_minitimeСаб Дек 27 2008, 10:58 by @komita@

» Крушево
Како да се заљубат во вас? Icon_minitimeПон Дек 22 2008, 11:12 by Tajfun

Statistics
Постојат b>28 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е mackamk

Нашите членови се испратиле точно 239 мислења in 98 subjects
Top posters
Tajfun (119)
Како да се заљубат во вас? Vote_lcapКако да се заљубат во вас? Voting_barКако да се заљубат во вас? Vote_rcap 
Bojan (44)
Како да се заљубат во вас? Vote_lcapКако да се заљубат во вас? Voting_barКако да се заљубат во вас? Vote_rcap 
Dekoo!! (35)
Како да се заљубат во вас? Vote_lcapКако да се заљубат во вас? Voting_barКако да се заљубат во вас? Vote_rcap 
@komita@ (6)
Како да се заљубат во вас? Vote_lcapКако да се заљубат во вас? Voting_barКако да се заљубат во вас? Vote_rcap 
marko47 (5)
Како да се заљубат во вас? Vote_lcapКако да се заљубат во вас? Voting_barКако да се заљубат во вас? Vote_rcap 
([>xXx<]) Martin (5)
Како да се заљубат во вас? Vote_lcapКако да се заљубат во вас? Voting_barКако да се заљубат во вас? Vote_rcap 
Ram4e (5)
Како да се заљубат во вас? Vote_lcapКако да се заљубат во вас? Voting_barКако да се заљубат во вас? Vote_rcap 
GoRaN69 (5)
Како да се заљубат во вас? Vote_lcapКако да се заљубат во вас? Voting_barКако да се заљубат во вас? Vote_rcap 
Иво (4)
Како да се заљубат во вас? Vote_lcapКако да се заљубат во вас? Voting_barКако да се заљубат во вас? Vote_rcap 
ivanaaaaa (3)
Како да се заљубат во вас? Vote_lcapКако да се заљубат во вас? Voting_barКако да се заљубат во вас? Vote_rcap 

 

 Како да се заљубат во вас?

Go down 
2 posters
АвторПорака
Tajfun
Admin
Tajfun


Број на мислења : 119
Registration date : 2008-11-28

Како да се заљубат во вас? Empty
ПишувањеПредмет: Како да се заљубат во вас?   Како да се заљубат во вас? Icon_minitimeСаб Ное 29 2008, 07:08

Трејси Кокс во книгата "Суперфлерт" наведува четири едноставни трикови кои може да ги искористите и да постигнете сите да се заљубат во вас. Не би верувале колку е лесно (според неа) да ги освоите оние кои ги посакувате.

Трејси признава дека триковите се засноваат врз манипулации со нечии чувства. Идеално би било кога некој ви се допаѓа едноставно да заврши во вашите прегратки, но во реалноста не е така едноставно, па игрите за освојување се неизбежни.

Не, не се грижете, не станува збор за никаква црна магија, ниту па постои гаранција дека со помош на овие совети некој ќе се заљуби во вас против својата воља, бидејќи доколку би било така - како што вели авторката на книгата - таа веќе би била во врска со Бред Пит.

Понекогаш може да ви се случи со месеци да "бркате" некого - без никакви резултати. Затоа, потребна е некаква тактика како сами себеси би си ја олесниле работата и на крај би завршиле покрај онаа личност која ја посакувате.

Бидете активни на почетокот, а потоа станете недостапни.
"Колку повеќе сте интерактивни со некоја личност, се зголемува веројатноста дека ќе и се допаднете", изјави Дејвид Либерман, американски стручњак за меѓучовечки односи. И Трејси се согласува со него, како и неколку студии обавени до сега.

Значи, на почетокот заборавете на искулираноста или ладниот однос, равнодушноста, избегнувањето и недостапноста. Наместо тоа, пронајдете што повеќе причини за да поминете што повеќе време со личноста која ви се допаѓа.

Кога сте сигурни дека дотичната личност ве смета за симпатични и пријатни, кога чувствувате дека сте ја освоиле и дека дефинитивно 'трза' за вас, потрудете се да станете помалку достапни. Но, бидете внимателни да не претерате со недостапноста. На сите нас ни е познато дека луѓето најмногу сакаат нешто што не може да имаат, нешто што им е недостапно. Но доколку преминете некои граници, може да бидете разочарани - и вие и вашата симпатија.

Не правете убави работи за нив, нека прават тие за вас
Ако направите нешто убаво за некого ќе се чувствувате добро. Вие сте задоволни, а задоволна е и личноста која штотуку ја размазивте. Поради ваквите ситуации често таа личност ја идеализираме, бидејќи мора да е "прекрасна" кога веќе заслужила такво нешто. Резултатот на трудот е уште поголемо 'зацапување' во таа личност.

Кога некој ќе направи нешто убаво за нас, и ние сме задоволни. Но, со тоа доаѓаат и некои други емоции, а не сите од нив се добри. Понекогаш се чувствуваме освоени. Тука е притисокот, бидејќи тогаш и очекувањата се поголеми. Кога нам ни се допаѓа некој, очајнички сакаме да правиме убави работи за таа личност. Но, подобро е да дозволите некој друг да ве размази вас, наместо обратното.

Контакт со очите
Психологот Зик Рубин спровел истражување кое покажало дека заљубените парови гледаат еден во друг 75% од времето додека разговараат. Во некои нормални услови на разговор, луѓето се гледаат од 30 до 60% од времето. Оваа техника некои ја употребуваат и кога сакаат да откријат колку е некој некому привлечен. Ова е многу корисна информација кога сакаме да се допаднеме некому.

Кога гледате диретно во очи некоја личност 75% од времето кое го поминувате разговарајќи со неа, го 'лажете' нејзиниот мозок бидејќи таа личност е свесна дека последен пат со некој така и толку се 'гледала' кога била заљубена. Пробајте ја оваа техника на некој кој ви се допаѓа - и резултатот може да ве изненади.

Уште нешто корисно - доколку не му се допаѓате некому, бидете сигурни дека нема да ви дозволи контактот со очите да трае долго.

Не го тргајте погледот
Психологот Зик Рубин дошол до уште едно круцијално откритие: на паровите кои се заљубени им требало повеќе време да го одвојат погледот еден од друг во моментот кога им се придружила некоја трета личност. А ова може да послужи како уште еден добар трик.

Значи, едноставно е. Додека разговарате со личноста која ја симпатизирате и сакате да ја освоите, кога вам ќе ви се придружи некој трет, не тргајте го веднаш погледот од симпатијата, причекајте некоја секунда. Така ќе и дадете до знаење дека ве интересира повеќе од некој друг.

Па, со среќа.
Како да се заљубат во вас? Zalj
Вратете се на почетокот Go down
https://freestyle.macedonianforum.net
Dekoo!!

Dekoo!!


Број на мислења : 35
Registration date : 2008-11-30

Како да се заљубат во вас? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се заљубат во вас?   Како да се заљубат во вас? Icon_minitimeНед Ное 30 2008, 14:30

Za da se zaljubat vo mene treba samo ednostavno da se soblecam.
Вратете се на почетокот Go down
 
Како да се заљубат во вас?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Како да заклучите фолдер без користење на програма?

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
FREESTYLE :: Живот :: Љубов и секс-
Отиди до: